Haber

Google, Veri Güvenliği Davasında 350 Milyon Dolarlık Zarara Mahkûm Edildi

Google bir bilgi güvenliği davasıyla yeniden gündemde. Yatırımcılarının açtığı dava sonucunda 350 milyon dolar tazminat cezasına çarptırılan şirketin bu konuda başı daha da dertte gibi görünüyor. Davanın açılma nedeni ise şirket yöneticilerinin bazı bireysel bilgi ihlallerini kamuoyundan gizleyerek herhangi bir hukuki soruşturmaya neden olmak istememesiydi. Ancak bu durum bazı yatırımcılar tarafından hoş karşılanmadı ve olay yargıya taşındı.

Google+, Google bilgi güvenliği vakasının ana odağıdır

Google yönetiminin ele aldığı söz konusu bilgi güvenliği ihlalinin, şirketin kapatılan sosyal medya platformu Google+’da meydana geldiği ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre 2015-2018 yılları arasında 500 binden fazla kullanıcının isim, doğum tarihi, e-posta ve adres gibi özel bilgileri bu platformdan çalındı.

Hüküm giydi” src=”http://rss.haberler.com/partner/RssImage.aspx?img=https://ares.shiftdelete.net/2024/02/google-veri-guvenligi-tazminat-3.jpg&width= 600&quality =100″/>

Ancak Google bu iddiaları yalanlayarak herhangi bir bilgi ihlaline neden olmadıklarını, buna dair herhangi bir delilin bulunmadığını savundu. Şirketin basın sözcüsü Jose Castaneda, kişisel bilgilerle ilgili ortaya çıkabilecek her türlü yazılım sorununa karşı çalışmalarını sürdürdüklerini ve veri güvenliği için gerekli tüm önlemleri alacaklarını açıkladı. Castaneda ayrıca davanın sonucundan duyduğu memnuniyeti de sözlerine ekledi.

Tarihin en büyük veri sızıntılarından biri yapıldı! Tüm sosyal medya mesajları risk altında

San Francisco Federal Mahkemesi’nin kararına göre, 23 Nisan 2018 ile 30 Nisan 2019 tarihleri ​​arasında Google hisselerini satın alan yatırımcılar, 350 milyon dolarlık tazminatın bir kısmını alacak. Bu yatırımcılara yakın zamanda durum hakkında bilgi verileceği açıklandı.

Peki kişisel bilgi güvenliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorum kısmından bizimle kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

hayraboluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu